W sieci pojawiło się nagranie z egzekucji. Dwóch gangsterów wyskakuje z samochodu wymachując pistoletami, podbiegają do przywódcy wrogiego gangu motocyklowego i otwierają ogień.

Straszliwa egzekucja odbyła się na Hollard Avenue niedaleko Boston Road w Allerton na Bronksie około 15:20 w niedzielę, 3 maja. Do tej pory nie aresztowano ani jednej osoby związanej z tym morderstwem.

Ofiara to Francisco Rosado, 51-letni lider znanego klubu motocyklowego Pagan na Bronksie.

Francisco Rosado, który prowadził i był liderem gangu Pagan w oddziale na Bronksie, odniósł obrażenia głowy i klatki piersiowej. Media podają, że podejrzani po strzelaninie uciekli następnie niebieskim jeepem Cherokee, który miał kradzione tablice rejestracyjne.

Klub motocyklowy Pagan ma ponad 1300 członków w co najmniej 100 oddziałach w kilku stanach wzdłuż wschodniego wybrzeża.

Gang jest powiązany z produkcją i przemytem nielegalnych narkotyków, w tym kokainy, heroiny i PCP, i uważa się, że ma głębokie powiązania z przestępczością zorganizowaną.

Poganie są jednym z czterech głównych gangów motocyklowych wyjętych spod prawa w USA – rywalami są Hells Angels, Bandidos i Outlaws.

Morderstwo Rosado wywołało obawy wśród organów ścigania przed wojną gangów.

Hells Angels niedawno przeniosło swoją siedzibę z Manhattanu, na Bronks, który jest pod kontrolą gangu Pagan.

Po przeniesieniu klubu doszło do ataku, 2 stycznia klub Hells Angels w Throggs Neck na Bronksie został ostrzelany przez kilkadziesiąt osób na motocyklach. Do dziś nie dokonano żadnych aresztowań w tej sprawie.

Nowa siedziba Hells Angels na Bronksie

Teraz spekuluje się, że to Hells Angels postanowiło wyeliminować lidera gangu, który rządzi na Bronksie.

Hell’s Angels to z pewnością najsławniejsze gangi motocyklowe na świecie, które szacuje się na około 2500 członków. Wielu członków ma udział w przestępczych przedsięwzięciach, od handlu narkotykami i produkcji, aż po ściąganie haraczy.

Są niezwykle agresywni w obronie swojego terenu i narastają potężne konflikty pomiędzy klubami, w tym z gangiem Pagan, Banitami i Bandidos.

Paganie, którzy wykluczają czarnoskórych członków ze swojego gangu, mają powiązania z Bractwem Aryjskim i włoską mafią.

 

Poprzedni artykuł;

Policja siłą zatrzymała protestujących przedsiębiorców. Do czego to zmierza?