Popłoch w Toruniu! Rydzyk pójdzie siedzieć?! Bardzo poważna sprawa, pismo w prokuraturze

Ojciec Tadeusz Rydzyk (75 l.) ma olbrzymie powody do zmartwień na święta! Kaliber stawianych mu zarzutów jest tak potężny, że ojciec dyrektor może nie być w stanie przełknąć wigilijnego karpia! Otóż niebawem do prokuratury wpłynie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez redemptorystę z Torunia. Za zarzucane mu czyny, Tadeusz Rydzyk może pożegnać się z wolnością nawet na 3 lata!

Chodzi o przypadki tuszowania pedofilii, których miał dopuszczać się Rydzyk. Zawiadomienie w tej sprawie złoży do prokuratury szef Nowoczesnej Adam Szłapka. W opinii polityka KO, szef Radia Maryja doskonale wiedział o tuszowaniu pedofilii przez bpa Edwarda Janiaka. Miałoby to wynikać z mowy Rydzyka, którą wygłosił podczas 29. rocznicy powstania toruńskiej rozgłośni. – Tam padły słowa bardzo wyraźne, jednoznaczne, z ust Tadeusza Rydzyka, który przyznał publicznie, że ma stały kontakt z Edwardem Janiakiem, że dostaje od niego SMS-y. I powiedział następujące słowa: „no zgrzeszył, tak zgrzeszył, a kto z nas nie grzeszy? Kto nie ma pokus?” – mówił przewodniczący Nowoczesnej na konferencji prasowej. – Dla Tadeusza Rydzyka pedofilia może być grzechem, z którego wystarczy się wyspowiadać, a dla mnie, i myślę, że dla większości Polaków, to jest zbrodnia ścigana z Kodeksu karnego – grzmiał wzburzony polityk.

Ojciec Rydzyk broni biskupa Edwarda Janiaka

Zdaniem posła, słowa Rydzyka świadczą o tym, że świadomie zaniechał poinformowania odpowiednich służb, mimo że wiedział, iż bp Janiak chronił księży pedofilów.

– Zawiadomienie dotyczy podejrzenia popełnienia przestępstwa polegającego na niezawiadomieniu przez p. Tadeusza Rydzyka organu powołanego do ścigania przestępstw o popełnieniu przestępstwa polegającego na obcowaniu płciowym z osobą małoletnią lub doprowadzeniu jej do poddania się czynnościom seksualnym (art. 200 kk) oraz polegającym na zgwałceniu lub wymuszeniu do poddania się innej czynności seksualnej (art. 197 kk), tj. realizacji znamion przestępstwa określonego w art. 240 kk – objaśnia podstawę prawną zawiadomienia Adam Szłapka.

 

Przypomnijmy, że na 29. urodzinach Radia Maryja, które odbyły się 6 grudnia padły słowa, które wywołały prawdziwe trzęsienie ziemi wśród wiernych. Rydzyk bronił m.in. swego kolegę oskarżonego o molestowanie seksualne nieletnich.

– Co porządniejszy Polak, to biją w niego. Już się trzęsą. Co porządniejszy katolik, ksiądz – zaraz walić w niego. A katolicy niemądrzy i słabi powtarzają. Będą odpowiedzialni za to kamieniowanie słowami – mówił Rydzyk, odnosząc się do zarzutów skierowanych w stronę Edwarda Janiaka. Swoje postępowanie w sprawie Janiaka prowadzi Watykan, który odsunął go od pełnienia funkcji biskupa diecezji kaliskiej.

– To, że ksiądz zgrzeszył, no zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże. Jedna jest tylko Maryja – mówił dyrektor Radia Maryja. Warto jednak podkreślić, że za te słowa przepraszał. – W słowach, które wypowiedziałem 5 grudnia 2020 r. przy okazji obchodów rocznicy założenia Radia Maryja, nie było moją intencją ranienie kogokolwiek, a zwłaszcza osób, które jako małoletnie doświadczyły przestępstw seksualnych ze strony duchownych – podkreślał w specjalnym oświadczeniu.

Jeśli potwierdzą się stawiane przez posła Nowoczesnej zarzuty, za karalne niezawiadomienie o czynie zabronionym wymienionym w art. 200 kk, ojcu dyrektorowi będzie groziło aż do 3 lat pozbawienia wolności.